Kdo se zajímá o těžbu virtuálních měn, tak ví o čem je řeč. Jedná se o označení pro základní skříň těžebního stroje. Klasická počítačová skříň je nevyhovující a to z důvodu chlazení. Je uzavřená, a tudíž je zde i problematické její chlazení. Navíc se musí vzít v úvahu, že pokud chceme něco vytěžit a tak si zvýšit finanční rozpočet, tak musíme těžit prakticky nepřetržitě. V tomto případu si budeme muset pomoci jiným způsobem a zvolit otevřený přístup. Buď si skříň vytvoříme sami z hliníkových profilů, nebo ji můžeme rovnou zakoupit. Pokud ji budeme dělat vlastnoručně, tak je to lepší, jelikož si ji uděláme pěkně na míru podle požadavků, potřeb, velikostí a počtu karet. Výroba není těžká a není třeba umět nějaké složité povolání související s výrobou. Není vhodné používat dřevěný rám kvůli vysokým teplotám a případnému zkroucení dřeva.
Stavíme rig
Hliníkové profily a plastové spojky se dají zakoupit v železářství nebo hobby marketech. Pak je podle potřeby nařežeme a spojíme. V horní části se dají umístit výkonné grafické karty a spodní patro je určeno pro umístění základní desky a dalších nezbytně nutných komponentů. Pokud si rám zakoupíme, tak na druhou stranu můžeme mít jistotu, že pokud bude jeden rig pro nás málo, tak si můžeme zakoupit druhý a půjdou pěkně na sebe postavit. I zde se dá vybrat velikost podle počtu grafických karet, kdy nejčastější prodej je na 6 nebo 8 kusů. Pak není problém stejnou velikost skříně zakoupit vícekrát a podle místa profily na sebe naskládat. To je výhoda zakoupeného výrobku. Pokud to budeme řezat sami, tak se nemusíme přesně trefit do rozměrů.
Stavbou skříně vše začíná
Mining rig case je připravený, karty nakoupené a základní deska uložená, kde má být. To ovšem není vše, ještě potřebujeme adaptér na propojení zdrojů, samotný zdroj, větráky, pevný disk, operační systém a výběr kryptoměny, kterou budeme těžit. Jakmile máme postaveno a připraveno, tak stiskem tlačítka můžeme začít vydělávat. A to třeba již během první hodiny se mohou objevit první kryptoměny.